Uczniowie klasy 5 uczestniczyli w wycieczce do Rogalina. Zwiedzili powozownie, gabinet  londyński, park z najstarszymi dębami Lech, Czech i Rus oraz zespół pałacowy rodziny Raczyńskich, gdzie wśród wielu cennych obrazów odnaleźli portret Estery Raczyńskiej – fundatorki kościoła w Wyszynach.

Podczas warsztatów artystycznych wcielili się w rolę detektywów, rozwiązując przygotowane zagadki. Na zakończenie wyjazdu wszyscy wspólnie spędzili czas na pikniku na świeżym powietrzu. Wycieczka była ciekawą lekcją historii i okazją do dobrej zabawy.